akcie - Zvolenská sedmička združenie výtvarných umelcov Zvolena

akcie

#ZVOLEN 2020

Už po tretí rok zdobí počas leta zvolenské námestie trojrozmerný nápis #ZVOLEN. Naše výtvarné združenie Zvolenská sedmička sa každý rok podieľa na tomto projekte vymaľovaním jedného písmena. V roku 2018 to bolo písmeno L a v roku 2019 písmeno Z. Tieto písmená maľovali traja skvelí sedmičkári – kráľ airbrushu Jožko Kajan, výtvarníčka Janka Faltinová  a karikaturista Ivan Gertli.  
Tento rok nám mesto zverilo až dve písmená, V a L. Na ich prerod do finálnej podoby sa podujala ďalšia trojica zo ZV7 – výtvarníčka Michaela Högger, už tradične Ivan Gertli a Martina Majcherová. 
Písmeno V sme poňali tak všeobecne. Je na ňom strom na žltom podklade, ako symbol života, ktorý plynule prechádza do slovenských ornamentov. Pôvodne mal byť podklad biely, ale nakoniec sme sa rozhodli pre žltú farbu, ktorá je farbou slnka, optimizmu a vitality. Myslím, že celé by to krásne vystihol názov „Slovenské korene“.  
Pri písmene L sme sa už zamerali priamo na mesto Zvolen, jeho dominanty a čo ho vystihuje a keďže sme nechceli opakovať motívy z minulých rokov, zvolili sme hokejovú tému.  S nápadom maskota zvolenského hokejového klubu so zimným štadiónom v pozadí prišla Michaela Högger, celé to „nahodil“ Ivan Gertli a spoločnými silami sme sa dopracovali k tomuto výsledku. 
Myslím, že tento ročník #ZVOLEN môžeme vyhlásiť za úspešný. Písmená sa nám vydarili a práca na nich nám aspoň trochu spríjemnila toto koronové obdobie.

Text a foto: Martina Majcherová


Kontakt

Peter PETRINEC: 0903 395 359
Ivan GERTLI: 0905 498 952
Martina MAJCHEROVÁ: 0911 438 509
E-mail: zv7@zvolenskasedmicka.sk

 
 

Napíšte nám

Môžete nám napísať aj prostredníctvom jednoduchého kontaktného formulára:

KONTAKTNÝ FORMULÁR

  Update cookies preferences