akcie - Zvolenská sedmička združenie výtvarných umelcov Zvolena

akcie

PREMENY Anny Rusinkovičovej a Jaroslavy Selešovej

"Výstava Premeny prezentuje materiálovo zaujímavú dvojicu pracujúcu s tradične pôvodnými materiálmi ako textília a hlina.  
Jaroslava Selešová recykláciu materiálu v takzvanom „boho chik“ style – inšpiráciou sú tu hlavne etno prvky, folklór, sloboda a hlavne jedinečnosť autorka posúva smerom k objektu.
Anna Rusinkovičová, pre ktorú je premenou hliny využitie črepu v koláži tvoriacej nový objekt – obraz a pôvodnej terakoty ako putujúceho objektu odpúšťajúceho dekoratívny účel.
Nové miesto, nové, ďalšie využitie remeselne vyrábaného predmetu provokuje kreatívnu myseľ, posúva hranice tradičného k experimentu. Pre diváka je pascou, v ktorej tak ako tvorca, nachádza radosť z nových spojení." - kurátorka výstavy Mgr. art Michaela Rázusová Nociarová ArtD.
Táto výstava je ukážkou toho, čo všetko sa dá recyklovať a ako sa dajú premieňať rôzne materiály na nové artefakty. Hlina na keramiku a "staré handry" na chic kúsky moderného šatníka. V obidvoch premenách dominujú kvety, s ktorými je spojená istá symbolika. Kvetmi môžeme povedať veľa aj bez slov. A tak je to aj v tomto prípade. Sýte farby, pozitívna energia, prepojenie starého a nového... to je to, čo vás okamžite osloví a zároveň prekvapí. Vizuálne súznenie vystavených exponátov vytvára dojem, že boli tvorené cielene pre túto výstavu.
Atmosféru vernisáže počas celého večera dotvárali jemné jazzové tóny v podaní gitaristu Petra Palaja. Výstava je prístupná v čese otváracích hodín Starej radnice od 3.3. do 29.3.2023. 

Text a foto: Martina Majcherová


Kontakt

Peter PETRINEC: 0903 395 359
Ivan GERTLI: 0905 498 952
Martina MAJCHEROVÁ: 0911 438 509
E-mail: zv7@zvolenskasedmicka.sk

 
 

Napíšte nám

Môžete nám napísať aj prostredníctvom jednoduchého kontaktného formulára:

KONTAKTNÝ FORMULÁR

  Update cookies preferences