akcie - Zvolenská sedmička združenie výtvarných umelcov Zvolena

akcie

KAJAN DRŽAL OBLOHU

        Nebolo to piatok 13-teho, ale piatok 17-teho, presne v decembri "roku pána" 2010, kedy člen Zvolenskej sedmičky Jozef Kajan držal modré nebo v bare Triangolo vo Zvolene. Môžete si to pozrieť na fotkách, miestami sa oň iba opieral, aby nespadol z tej výšky. Tentoraz nebo kleslo na strop barovej miestnosti, kde maestro Kajan maľoval "Natiahnutého" svojim vzdušným štetcom. Aby nenaštval samotného boha, tak tú oblohu iba z diaľky hladkal svojimi ťahmi. Videl som to na vlastné oči, štetcom sa jej vôbec nedotkol, pretože má špeciálnu výbavu pre tzv výtvarnú techniku Airbrush.
        Kto by náhodou nevedel o čom točím, malé pripomenutie. Airbursh, tiež zvaná americká retuš je efektná výtvarná technika, ktorá najdokonalejšími a najrafinovanejšími spôsobmi nanáša a rozprašuje farby pomocou striekacích pištolí s maximálnou presnosťou. Touto technikou je možné dosiahnuť až fotografickú presnosť. Jej jedinečnosťou je schopnosť zachytiť tiene, stupňovať odtiene a farebné prechody.
        Ako dopadne Kajanové dielo s názvom Natiahnutý? To až v ďaľšom príspevku. Zatiaľ si môžete pozrieť fotografie z úspešného štartu, kde sa mi stihol autor pretiahnúť pred objektívom spoločne s Natiahnutým.

©2010 autor textu a fotografií: Ján FiťmaKontakt

Peter PETRINEC: 0903 395 359
Ivan GERTLI: 0905 498 952
Martina MAJCHEROVÁ: 0911 438 509
E-mail: zv7@zvolenskasedmicka.sk

 
 

Napíšte nám

Môžete nám napísať aj prostredníctvom jednoduchého kontaktného formulára:

KONTAKTNÝ FORMULÁR

  Update cookies preferences