akcie - Zvolenská sedmička združenie výtvarných umelcov Zvolena

akcie

ATELIÉR POD NOSOM

     Doslova aj pod nosom sa niečo urodilo, pretože v sobotné ráno 11. augusta 2012 to nevyzeralo na letný deň. Umelcom zo Zvolenskej sedmičky to zrejme neprekážalo. Živení na rôznych odvaroch tety Múzy boli schopní aj v tomto nečase predviesť zvolenskej verejnosti a okoloidúcim turistom svoj kumšt.
     Aničke Rusinkovičovej  pomaly stuhli farby, no svoj štetec nezastavila. Možno našla ten správny uhol a rýchlosť, kde trením o plátno vznikali nádherné farebné etudy. Farby nemali čas tuhnúť.  Jožko Kajan, alias airbrush-man, roztavil svoju kompresorovú aparatúru a udržiaval ju pri teplote vďaka cigaretke, ktorá neodmysliteľne patrí k nemu. Popri fajčení stíhal aj tvoriť. Aby mu vietor neodfúkol jeho špeciálny výkres na ktorý práve „kydal“, uzemnil sa sním rovno na chodník. Neprezradil akú tému práve stvárňuje, ale vlk to určite nebol. Potom, kde sa vzala tu sa vzala, TV Hronka na námestie SNP zavítala. Priamo z dejiska si urobili reportáž do regionálnej televízie a sedmičkári museli pred kamerou čo to prezradiť o svojom talente. Kajanovi sa tak téma o vlkovi zapáčila, že svoju reportáž „odkrútil“ rovno zo zeme. Ivan Gertli a Ján Fiťma, známi to karikaturisti zase „nečumeli“ do objektívu, ale na peknú redaktorku. Portrétisti sa proste nezaprú. Reportáž bola donedávna publikovaná aj na web stránke televízie, no zaplnili si server a tak ju zmazali. Inak by bol k dispozícii odkaz na „čumendu“ ako to sedmičkárom ide aj v zhoršených poveternostných podmienkach.
     Ešte dobre, že sa tam zastavil aj Stano Remeselník, tiež zo stajne sedmičkárov, ktorý zaznamenal na svoj digitál fotografie z onej udalosti. Dala by sa komentovať slovami, „ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku!“ Sedmičkári s humorom tvrdili, že budúci ročník ateliéru pod nosom presunú na december a pozvú si maestra mráza, nech ukáže ako to robí s tými kvetmi na oknách.

© text: J.F.Kannady vzor 71
© foto: Stanislav Remeselník


Kontakt

Peter PETRINEC: 0903 395 359
Ivan GERTLI: 0905 498 952
Martina MAJCHEROVÁ: 0911 438 509
E-mail: zv7@zvolenskasedmicka.sk

 
 

Napíšte nám

Môžete nám napísať aj prostredníctvom jednoduchého kontaktného formulára:

KONTAKTNÝ FORMULÁR

  Update cookies preferences