akcie - Zvolenská sedmička združenie výtvarných umelcov Zvolena

akcie

Ateliér pod nosom 2016


Pod korunami stromov pri fontáne si opäť svoje nádobičko rozložili veľkí umelci a až do neskorého večera prezentovali svoj kumšt a obrovský talent.
Ateliér pod nosom. Tak sa toto podujatie volá a organizačne bolo pripravené združením výtvarných umelcov Zvolenská 7.
Tak, ako každý rok tu bolo vidieť niekoľko členov združenia, ktorí tu live pred zvedavými zrakmi ľudí tvorili doslova umelecké diela.
Okrem toho sa nezabudlo aj na sprievodný program, ktorý obsahoval aj možnosť svojvoľne si maľovať na papier pod stromami, čo využili práve deťúrence, ktoré neraz ukázali veľký talent a pod ich rukami vznikali veľké a neraz až kubistické diela.
Veľkú pozornosť si zaslúžil Milan Porubiak, ktorý tu opäť z klátu, tentokrát dubového dreva vyčaroval motorovou pílou mláďa vrany s veľkými vyhúkanými očiskami.
Z ďalších členov tu bolo vidieť pri online tvorbe Milana Hrašku, Janu Faltínovú, Annu Rusinkovičovú. S fotoaparátom tu pobehoval a všetko fotil Peter Petrinec a nechýbal ani tradičný tvorca kreslených vtipov Ivan Gertti a ešte v priebehu večera prišli ďalší.Pre zmenu hlavne deti prilákal Jozef Kajan a jeho airbrush, čiže striekanie na telo, respektíve ornamenty tvoril na detských rúčkach.
Členovia združenia tu všade navôkol porozkladali svoje nielen výtvarné diela a tak sa tento priestor zaraz premenil na väčšiu pestrú výstavnú galériu.
Na záver podujatia prišiel a zahral hudobný hosť a to kapela Definitívum, ktorá hrá aj spieva piesne Deža Ursinyho a Jara Filipa.
Počas ich vystúpenia zazneli známe hity ako Šaty, Čerešne, Nad riekou, Vo vajci a ďalšie a práve nežnosť do týchto skladieb vniesli dievčatá Belinda Rašnerová , ktorá nielen spievala, ale aj fantasticky na base zahrala a Michaela Turcerová pridala saxofón. Ostatní hudobníci, ktorí toto doplnili boli samozrejme Marcel Daniš, Ondřej Daniš a Martin Novák.

Ateliér pod nosom prilákal množstvo zvedavcov – ZV-podujatia – Sme online 24 hodín denne


Kontakt

Peter PETRINEC: 0903 395 359
Ivan GERTLI: 0905 498 952
Martina MAJCHEROVÁ: 0911 438 509
E-mail: zv7@zvolenskasedmicka.sk

 
 

Napíšte nám

Môžete nám napísať aj prostredníctvom jednoduchého kontaktného formulára:

KONTAKTNÝ FORMULÁR

  Update cookies preferences